DOMOV Izleti 14. POHOD PO POTI SLOVENSKEGA TOLARJA 11. 01. 2020

14. POHOD PO POTI SLOVENSKEGA TOLARJA 11. 01. 2020

Kot vsako leto, so se tudi planinci planinskega društva Atomske toplice Podčetrtek udeležile letos že 14. Pohoda po poti slovenskega tolarja v organizaciji Planinskega društva Brežice in domačinov Osredka pri Podsredo. Letos so Podčetrtški planinci pohod pričeli pri gradu Podsreda in odšli peš na start pohoda na Osredku pri Podsredi. Skupaj s pohodniki, ki so prišli iz cele Slovenije, so se podčetrtški planinci povzpeli na Veliki vrh k spomeniku slovenskega tolarja. Po postanku za druženje, malico in pesem, je sledil sestop v Osredek, kjer je nekaj podčetrtških planincev zapustili voden pohod in odšlo na 686 m visok Špiček nad Bizeljskim in mimo Tabel sestopilo do gradu Podsreda po grajski poti Bizeljski grad – Svete Gore nad Sotlo – Grad Podsreda, kjer so imeli parkirana osebna vozila. Zaključek pohoda, za klepet, počitek in okrepčilo, pa so imeli v Okrepčevalnici v Podsredi.