DOMOV Izleti POHOD NA RUDNICO K STOLPU S ŠTAJERSKIM VALOM 24.08.2019

POHOD NA RUDNICO K STOLPU S ŠTAJERSKIM VALOM 24.08.2019

S Štajerskim valom smo se povzpeli na NOVI STOLP zdravja in veselja v SOBOTA, 24. AVGUST 2019. Pohod se je pričel on 8 h dopoldan. Po prijavi je pohodnike spremljalo v šestih skupinah osem naših vodnikov. Pot do stolpa je vodila v dveh smereh. Nekaj skupin pohodnikov je odšlo do Vebrove jase skozi Župnijski jarek in mimo gradu, nekatere skupine pa po cesti iz Župnijskega jarka do Vebrovega. Tam so pohodnike čakale polne mize dobrot, ki so jih pripravile članice društva kmetic Ajda. Hoja se je do stolpa nadaljevala mimo zavetišča Šmarnica. Po vzponu na stolp je sledil sestop po E7 do igrišča ob osnovni šoli Podčetrtek, kjer je Radio Štajerski val organiziral zabavo s glasbo in plesom. Na stolpu smo imeli našo vpisno knjigo in društveni žig za tiste, ki so si želeli žigosati pohodniške dnevnike. Vodeni pohod je potekal po programu brez posebnosti ali poškodb.