DOMOV Plezanje UTRINKI S PRVE TEKME V HITROSTNEM PLEZANJU V LETU 2018

UTRINKI S PRVE TEKME V HITROSTNEM PLEZANJU V LETU 2018

UTRINKI S PRVE TEKME V HITROSTNEM PLEZANJU V LETU 2018

Slovenija je razdeljena v vzhodno in zahodno ligo otroškega športnega plezanja, kjer se kalijo novi upi slovenskih športnih plezalcev. Za nami je prva tekma Vzhodne lige v kateri sodeluje 22 klubov in društev, ki gojijo Športno plezanje mladih. Tekma se je odvijala v nedeljo 21. januarja v Slovenj Gradcu. Skupaj je tekmovalo 227 tekmovalk in tekmovalcev.

Odsek športnega plezanja Planinskega društva Atomske toplice Podčetrtek je na tekmi sodeloval z štirimi tekmovalci in sicer:
v kategoriji mlajše cicibanke z LAURO KOVAČIČ dosegla 10 mesto
v kategoriji starejši cicibani z FILIPOM OGRIZEK dosegel 7 mesto
absolutno 12. mesto
v kategoriji mlajši dečki z BLAŽEM ŠTRAVS dosegel 2 mesto
absolutno 5. mesto
v kategoriji starejši dečki z DAVIDOM OGRIZEK dosegel 9 mesto absolutno
19. mesto

Za Plezalni klub Rogaška Slatina je tekmoval tudi:
v kategoriji starejši dečki FILIP KUNST dosegel 1 mesto
absolutno 2. mesto.

V točkovanju društev in klubov, ki sodelujejo v ligi je naše društvo zasedlo 16. mesto. Od naših sosednjih društev pa so uvrstitve naslednje:

Posavski alpinistični klub iz Brežic 8. mesto,
Plezalni klub Rogaška Slatina 14. mesto
PD “AT” Podčetrtek 16. mesto
Plezalni klub >RIFNIK< iz Šentjurja 17. mesto.

Pod absolutno pomeni, da so v rezultate všteti tudi tekmovalci, ki so imeli licence za tekmovanje na državnem prvenstvu in tekmovalci, ki so v minulih sezonah dosegli na koncu lige skupno eno od prvih petih mest v svoji kategoriji.

Blaž Štravs je doma iz Podčetrtka, Lavra Kovačič je iz Pristavi pri Mestinju, Filip in David Ogrizek stanujeta na Svetem Štefanu, Filip Kunst pa je iz Srebrnika pri Bistrici ob Sotli.

Vsem tekmovalcem in njihovi trenerki Mireli Kunst čestitamo za izreden dosežek in ves trud, ki so ga vložili v treninge in v tekmovanje in jim v naslednjih šestih tekmah letos želimo še veliko dobrih rezultatov.

Avtorja slik Mirela Kunst in Gregor Ogrizek